סדרת הרצאות של "הזהוב" על מוזיקה יוונית

ברצוני לעניין אתכם בהרצאות שהן בראש אחר – לא על המצב הכלכלי, המדיני ושאר צרות אלא על דברים משמחים כגון מוזיקה טובה וריקודים.

הכנתי סדרה מקיפה של ארבע הרצאות, שעניינן מוזיקה יוונית, שבמהלכן יוצגו באופן קליל והומוריסטי סוגים שונים של המוזיקה היוונית ומקורותיהם. בהרצאות ישולבו קטעי וידאו של שירה וריקודים וסיפורים אישיים על הרפתקאותי במועדונים ביוון.

להלן פירוט ההרצאות:

  1. הרצאה ראשונה: 50 גוונים של... מוזיקה יוונית. בהרצאה תינתן סקירה מקיפה על סוגי המוזיקה היוונית והתפתחותם לאורך השנים.

  2. הרצאה שניה: הרבטיקה – שירת הבלוז היוונית. בהרצאה נצא למסע היסטורי שבמהלכו נסביר את מקורות שירת הרבטיקה ואת התפתחותה לאורך השנים מסוף המאה ה-19 ועד לסוף מלחמת העולם השניה.

  3. הרצאה שלישית: הלאיקה – מוזיקה עממית עירונית. בהרצאה תינתן סקירה על שירת הלאיקה בראשית דרכה החל משנות ה-50 ועד לשנות ה-70 של המאה הקודמת.

  4. הרצאה רביעית: המוזיקה היוונית בישראל. בהרצאה תינתן סקירה על השתרשות המוזיקה היוונית בארץ ועל השפעתה על התפתחות המוזיקה המזרחית / ים תיכונית בארץ.

הערה: משך כל הרצאה כשעה וחצי.

אפשר גם לבחור אחת מבין ארבע ההרצאות. ממליץ לבחור את הראשונה כמבוא ואולם אם החברים אוהבים לשיר אזי אפשר לבחור בהרצאה הרביעית, שעוסקת בשירים יווניים ש"עשו עליה" ולכן רובם מוכרים ומילות השירים מוצגות תוך כדי השיר.

לקריאת חוות דעת של מזמיני ההרצאות לִחְצוּ כאן.

מספר מילים על המרצה:

מאז ימי ילדותי אני שומע מוזיקה יוונית, לומד את מקורותיה ומבקר באופן קבוע מאז 1990 במועדוני המוזיקה ביוון. אני דובר את השפה היוונית, מנגן בבוזוקי ותורם לקהילה ע"י המידע המפורסם חינם באתר שלי, "האתר של הזהוב".

במהלך השנים האחרונות התארחתי כמומחה בתוכניות רדיו שונות: בגלי צה"ל, ברדיו צפון, ברדיו יזרעאל וברדיו אינטרנטי. בנוסף, אני מרצה בפני קהלים שונים על מוזיקה יוונית ומקליט פודקאסטים בנושא זה.

להזמנת הרצאות נא לִחְצוּ כאן ואחזור אליכם.

אני מקווה שתמצאו עניין בהרצאות אלה ואשמח לעבוד עימכם.

בתודה ובברכה,

"הזהוב"

 

ד"ר אריק קובריק

 

 

 


 
הדפסה הדפסה
 

הרצאות הפתוחות לקהל הרחב