יוטה נגה - Γιώτα Νέκγα

יוטה נולדה באתונה ב-31 באוגוסט 1964 וגדלה בשכונות איגאלאו וקורידאלוס שבפרברי פיראוס. אביה ניגן עלי בוזוקי באופן חובבני ואימה נהגה לשיר בעיקר שירים עממיים, שירי "דימוטיקה". יוטה מעידה על עצמה כי מגיל צעיר מאד האמינה כי נועדה לדבר אחד בלבד – לשיר. ואכן כבר בימי לימודיה בבית הספר התיכון החלה להופיע במקומות, שהיו מעין מועדוני מוסיקה קטנים, שזכו לשם "בואת" (Μπουάτ) – מקום קטן ביותר המיועד להופעה אינטימית ומאולתרת (מקור השם מן המילה הצרפתית boîte שפירושה: קופסה).

בשנת 1992 הקימה יוטה יחד עם מספר חברים מועדון קטן בשם "אמטרו" ('Εμμετρο) בשכונת מוסחאטו באתונה והיא הופיעה בו באופן קבוע עד לשנת 1996. במהלך השנים 1997 עד 2000 הופיעה יוטה במועדוני רבטיקה מוכרים כדוגמת: "פאליה מרקיזה" (Παλιά Μαρκίζα), אסטרופנגיה"
(Αστροφεγγιά) ו"דקה אנדולס" (Δέκα Εντολές) לצידם של אנדוניס רפאניס וספירוס ליוסיס, שלימדוה רבות. בנוסף שיתפה פעולה עם ניקוס דימיטראטוס, מריה סולטאטו, ניקוס סאראגודאס ואחרים.

במקביל לעבודתה השוטפת הרגישה יוטה צורך ללמוד שירה באופן מקצועי ולכן פנתה ללימודים בקונסרבטוריון הלאומי באתונה אצל הגברת דיאמנדופולו. בשנת 2001 החלה יוטה לעבוד יחדיו עם פאנאיוטיס קאלנדזופולוס, אבאנסיה רבוציקה ואלי פאספאלה. יחד עימם הופיעה באתונה וברחבי יוון כולה. בשנת 2003 הוציאה לשוק חברת התקליטים החדשה, Cantini, שבבעלות קאלנדזופולוס ורבוציקה, את דיסק הבכורה של יוטה שהיה בעצם סינגל בשם "בעיניים עצומות" (Με τα μάτια κλειστά), שעורר התרגשות רבה.

במקביל לעבודתה עם קאלנדזופולוס, רבוציקה ופאספאלה הופיעה יוטה גם עם זמרים אחרים כדוגמת: יראסימום אנדראטוס במועדון "זום" (Zoom) ותזמורת ה"אסטודיאנדינה" (Εστουδιαντίνα Νέας Ιωνίας Μαγνησίας), שעימה החלה לשתף פעולה באביב שנת 2004. במהלך חודשי החורף של שנת 2004-5 הופיעה יוטה עם התזמורת על בימות מועדון "אקטי פיראוס" (Ακτής Πειραιώς) באתונה ומועדון "פיקס" (Fix) בסלוניקי. יחד עימם הופיעו הלני צאליגופולו, דימיטריס זרבודאקיס ופאנאיוטיס לאלזאס.

בשנת 2004 הוציאה לשוק חברת Cantini את ה-CD האישי הראשון של יוטה בשם "החץ" (Το βέλος), שאת שיריו כתב ואנגליס קוראקאקיס. במהלך השנים 2005-6 הופיעה יוטה במועדון "זיגוס" (Ζυγός) שבפלאקה באתונה יחד עם פאנאיוטיס קאלנדזופולוס, אבאנסיה רבוציקה, אלי פאספאלה ולודוביקוס טון אנויאון. במהלך הקיץ של שנת 2006 הצטרפה יוטה למסע ההופעות של תזמורת ה"אסטודיאנדינה" ברחבי יוון.

בחורף של שנת 2006-7 הייתה יוטה הזמרת הראשית במחזה המוזיקלי "יש לי גבר" (Έχω άνθρωπο) של קוסטאס ליבאדאס ות'ודוריס גוניס, שהועלה על בימת מועדון "זיגוס" באתונה. מופע זה הוקלט גם על גבי דיסק בו מככבת יוטה נגה, שיצא לאור בקיץ 2007. במהלך חודשי האביב של שנת 2007 חברה יוטה שוב לפאנאיוטיס קאלנדזופולוס, אבאנסיה רבוציקה, אלי פאספאלה ודילק קוטס והשתתפה במופע המצליח "תזמורת הדרך" (Η Ορχήστρα του Δρόμου), שרץ בהצלחה על בימת מועדון "גאזארטה" (Gazarte) באתונה.

במהלך חודשי החורף של שנת 2007-8 השתתפה יוטה במופע המוסיקאלי "לב אישה" (Της γυναίκας η καρδιά) לצידן של הלני צאליגופולו ואנדריאנה באבאלי. המופע הועלה בהצלחה רבה על בימות ה-Polis Theater באתונה וה-"אפות'יקי" (Αποθήκη) שבמתחם "מילוס" (Μύλος) בסלוניקי. נראה שיוטה לא נחה לרגע ובמהלך חודשי קיץ 2008 יצאה בלוויית פאנדליס ת'אלאסינוס לסיבוב הופעות ברחבי יוון.

במהלך חודשי החורף של שנת 2008-9 הופיעה יוטה על בימת מועדון "דיפלה סטו פוטאמי" (Δίπλα στο Ποτάμι) באתונה לצידו של מילטוס פסחאלידיס כאשר במקביל להופעותיה אלה היא הופיעה גם על בימת בית הקפה, שבחנות הספרים Ianos שבלב אתונה, בסדרה של רסיטלים "לקול ולפסנתר" בלוויית המלחין, יורגוס אנדראו. במהלך חודשי הקיץ של שנת 2009 יצאה יוטה שוב לסיבוב הופעות ברחבי יוון והפעם עם דימיטריס באסיס ובמהלך חודשי החורף של שנת 2009-10 הופיעה על בימת מועדון "חאראמה" (Χάραμα) הידוע באתונה יחד עם קוסטאס מאקדונאס. במהלך חודשי הקיץ של 2010 יצאה יוטה לסיבוב הופעות ברחבי יוון פעם נוספת עם פאנדליס ת'אלאסינוס.

בשנת 2011 נבחרה יוטה לשיר בטקס הסיום של המשחקים האולימפיים, שנערך באצטדיון "קאלימארמארון" שבאתונה. באותה שנה השתתפה יוטה גם במסע העולמי של המופע "קנרית יקרה שלי", שסיפר בשירים את סיפור חייה של זמרת הרבטיקו היהודייה, רוזה אסכנאזי. הופעות המופע זכו להצלחה רבה והן נמשכו עד לחודש יוני 2013.

במהלך החודשים פברואר עד אפריל 2014 הופיעה יוטה על בימת מועדון "סטאברוס טו נוטו פלוס" (Σταυρός του Νότου Plus) יחד עם המלחין, ת'מיס קאראמוראטידיס. השניים אף יצאו לסיבוב הופעות משותף ברחבי יוון במהלך חודשי הקיץ של שנת 2014. שיתוף פעולה זה הוליד דיסק חדש של השניים בשם "נשיקה חדשה" (Καινούριο Φιλί) שיצא לשוק בחודש יוני שנה זו. במקביל לעיסוקיה אלה השתתפה יוטה במופע "מי הם חיי" (Ποιος τη ζωή μου), המוקדש ליצירותיו הידועות של מיקיס ת'אודוראקיס. לאחרונה אף השתתפה יוטה בפסטיבל "מדיטראנה" שנערך בחודש מאי באשדוד, ישראל, לצד כריסטוס ניקולופולס, זוהי פאפאדופולו ואיליאס מאקריס.

במהלך הקריירה של יוטה היא זכתה להופיע עם מיטב אומני יוון כדוגמת: יורגוס דאלארס, הלני ויטאלי, גליקריה, פאנאיוטיס קאלנזופולוס, אבאנסיה רבוציקה, אלי פאספאלה, יאניס קוציראס, קוסטאס מאקדונאס, יראסימוס אנדראטוס, ואסיליס סקולאס, הלני צאליגופולו, תזמורת ה"אסטודיאנדינה" ועוד רבים וטובים. מכולם למדה וכך התפתחה והפכה לזמרת מוערכת מאד ביוון.

תרגם, כתב וערך: "הזהוב" מן המקורות הבאים:

http://www.musicheaven.gr/html/
modules.php?name=Newsfile=article_id=1602

https://www.facebook.com/Giota-Negka-UNOFFICIAL

http://wiki.kithara.gr

Personal CV sent by Giota Nega to Azahov"רשימת דיסקים אישיים

2003 Me ta matia klista - Με τα μάτια κλειστά (Cantini)
2004 Velos - Το βέλος (Cantini)
2007 Echo anthropo - Έχω άνθρωπο (Lyra)
2014 Kainourio Fili - Καινούριο Φιλί (Feelgood Records)

רשימת דיסקים בהשתתפותה

2004 Οδυσσέας Τσάκαλος: Filaki me orthanichti porta - Φυλακή με ορθάνοιχτη πόρτα (Mercury / Universal Music)
2005 Μανώλης Γαλιάτσος: Tou maiou ta pechnidia - Του Μάγου Τα Παιχνίδια (Libra Music)
2006 Kώστας Μάντζιος: Odiki Voithia - Ωδική Βοήθεια (Seven Island)
2007 Kώστας Αντύπας: To leoforio tis stigmis - Το λεωφορείο της στιγμής (Protasis)
2011 Βασίλης Δημητρίου & Γιάννης Κακουλίδης: Sindomografies - Συντομογραφίες (Lyra)


 
הדפסה הדפסה