מאריוס פראנגוליס - Μάριος Φραγκούλης

מאריוס נולד ברודסיה שבאפריקה להורים ילידי האי היווני, קורפו. בגיל ארבע, על רקע קשיים משפחתיים וקשיים סביבתיים חזר מאריוס ליוון יחד עם אימו ועם דודתו. כך גדל מאריוס ביוון תחת השגחת דודתו ובנפרד מאחיו המבוגר ממנו כשהוא מוקף קרובי משפחה אחרים, כמקובל אז ביוון.

מאריוס למד לנגן בכינור ובגיל 17 נשלח ללמוד בלונדון בביה"ס למוזיקה בשם "גילדהול". בביה"ס למד מוזיקה ומשחק. קול הטנור היפה שלו ומראהו החיצוני משכו תשומת לב אליו ובשנת 1991 בחר בו אנדרו לויד וובר (כותב המוזיקה הידוע של CATS, אוויטה, הפנטום של האופרה ואחרים) לתפקיד מרכזי במחזמר "הפנטום של האופרה". מאוחר יותר הופיע מאריוס גם במחזמר "עלובי החיים" בלונדון.

בשנת 1992 זכה מאריוס במילגת לימודים והחל ללמוד בניו-יורק ביה"ס הידוע למוזיקה - "ג'וליארד". תוך כדי לימודיו התגבר אצל מאריוס הרצון לפנות לכיוון האופרה והוא קיבל תמיכה בדרכו זו מדמויות מפורסמות בתחום זה כגון: אלפרדו קראוס ומרלין הורן. כך קרה שבשנת 1994 הוא השתתף בתחרות בשם "פאבארוטי" בפילדלפיה ומשם נפתחה דרכו לעולם האופרה כשבשנת 1998 הוא זוכה במילגה נוספת על שם מריה קאלאס ומתחיל להופיע ולשיר לצידם של זמרי אופרה ידועים.

מאריוס החל להתפרסם ביוון כאשר הופיע במחזמר "Happy End" של ברטול ברכט וקורט וויל בגירסה היוונית שלו. כמו-כן הופיע בתיאטרון העתיק באפידאורוס כשהוא שר את קטעי בשירה במחזה "הצפורים" של אריסטופאנס. במקביל הופיע בתפקיד הראשי במחזמר "גריז" בגירסתו היוונית. הופעתו של פראנגוליס במועדון "יראודוס" לצידו של דאלארס הביאה אותו להכרה אצלנו, אוהבי המוזיקה היוונית בארץ. בהופעתם המשותפת שר מאריוס אריות מאופרות ידועות, שירים ממחזות זמר ושירים יווניים שכתבו תיאודוראקיס, חאדג'ידאקיס, מאנוס לואיזוס וקסארחאקוס. בעקבות מופע זה יצא לשוק אלבום בשם "Moon in Love" ובו לקט של 31 שירים.

פראנגוליס הוא בן 53 ועתידו עוד לפניו. כרגע הוא חי באתונה ומשם יוצא להופעות ברחבי העולם.

"הזהוב" 
הדפסה הדפסה