בטי חארלפטי - Μπέττυ Χαρλαύτη

בטי נולדה ביוון, בעיירה קורינתוס שבחצי האי פלפונס, להורים שמוצאם באסיה הקטנה. במקביל ללימודיה לתואר ראשון במחלקה לגאולוגיה של אוניברסיטת פאטראס למדה בטי שירה קלאסית ומלודרמה וזכתה לדיפלומה מקונסרבטוריון "אקרופוליס" באתונה. בנוסף עמדה בטי בהצלחה רבה במבחני ה- London College of Music וזכתה לדיפלומה ממוסד זה בשירה קלאסית. בטי היא זמרת מצו-סופרן וממשיכה להשתלם בכיתות אומן ביוון ובגרמניה.

בטי שרה במגוון סגנונות: אופרטות, מוזיקה עממית יוונית, ג'אז, אנטכנו, שירי מלחינים יוונים, רבטיקה ושירים לועזיים בשפות שונות. בין שאר הופעותיה זכורות לטוב הופעות לזכרו של המלחין מיכאליס סויול (Μιχάλης Σουγιούλ) ב"יאנוס" לצידו של קוסטאס מאנדזיוס, הופעותיה ב- Half Note Jazz Club לזכרו של מאנוס חאטזידאקיס (Μάνος Χατζιδάκις), הופעתה בתוכנית הטלוויזיה הידועה של ערוץ ET1 ביוון, «Έχει γούστο», לכבודו של מיקיס ת'אודוראקיס וכן בתוכנית שעסקה בשירי סמירנאיקה ורבטיקה.

בנוסף להופעות אלה השתתפה בטי גם באירועים שונים של מוזיקה קלאסית. בין היתר היא הופיעה בקיץ של שנת 2010 ב"הרודיון" באתונה במסגרת מופע של אופרטות, היא הופיעה בספריה של ה"מגארו מוסיקיס" באתונה ועם מקהלות שונות ברחבי יוון. בשנת 2013 יצא לשוק הדיסק הראשון של בטי, "מי תוכל להיות?" (Ποια να΄σαι συ;). בדיסק שירים שהלחין מיכאליס סויול, שאותם שרה בטי בסגנונות שונים. בטי הופיעה מספר פעמים בניו יורק ובניו ג'רסי, הופעות בהן שרה בטי משירי הדיסק החדש וכן שירים בשפות שונות.

מאז חורף שנת 2012 מופיעה בטי באופן קבוע עם "תזמורת הלאיקה מיקיס ת'אודוראקיס" באירועים שונים לצד אומנים ידועים. יחד עם התזמורת הופיעה בטי על בימת ה"מגארו מוסיקיס" באתונה, על בימת ת'אטרו "באדמינטון" באתונה במחזמר "שירו של האח המת" וכן הופעות בקפריסין וברחבי יוון. בחודש מאי 2015 הוזמנה בטי להופיע בארה"ב לרגל חגיגות יום ההולדת 90 של מיקיס ת'אודוראקיס. המופע נערך ב- Merkin Concert Hallבניו יורק ובטי זכתה לשבחים רבים על הופעתה. מבקר התרבות של העיתון National Herald כתב למחרת ההופעה ש"הזמרת בטי חארלפטי הדהימה את קהל מעריציה..".

בסוף חודש מאי 2015 זכתה בטי להופיע במופע המרכזי של חגיגות יום ההולדת 90 של מיקיס ת'אודוראקיס, שנערך בחצר ה"מגארו מוסיקיס" באתונה. במופע זה שרה בטי לצידם של הלני ויטאלי וזאכאריאס קארוניס וזכתה לשבחים רבים. בהמשך למופע זה נערך מופע דומה בחודש יוני 2016 במוזיאון תל אביב לאמנות. בטי הופיעה יחד עם דימיטריס באסיס ו"תזמורת הלאיקה מיקיס ת'אודוראקיס" בערב שכולו משירי המשורר. היה זה ערב בלתי נשכח והקהל הישראלי זכה להכיר מקרוב זמרת מיוחדת במינה.

קולה החם של בטי לצד ניסיונה הרב בהופעות לצידם של מיטב זמרי יוון: יורגוס דאלארס, מאריוס פרנגוליס, דימיטריס באסיס, הלני ויטאלי ואחרים, מבטיחים עתיד מזהיר לזמרת מצוינת זו.

תרגם, כתב וערך: "הזהוב" מן המקורות הבאים:

https://en.wikipedia.org
/wiki/Betty_Harlafti

https://www.reverbnation.com
/artist_3318784/bio

Personal CV sent by Betty Harlafti to Azahovרשימת דיסקים אישיים

2013 Ποια να ΄σαι συ (Pia na Eisai Esi)

2017 Στον κόσμο του Μίκη Θεοδοράκη (ston kosmo tou Miki Theodoraki)


 
הדפסה הדפסה