פטרוס אימבריוס - Πέτρος Ίμβριος

פטרוס נולד בעיר שטוטגארט שבגרמניה. בגיל 12, בעידוד אימו, הוא החל ללמוד נגינה באקורדיון. בגיל 15 הוא יסד את להקתו הראשונה, שנקראה "גאליני", במסגרתה ניגן על קלידים.

עם סיום לימודיו בשטוטגארט, עמד פטרוס בהצלחה במבחני הכניסה לאוניבריסטה של סאלוניקי והחל ללמוד כלכלה וניהול. במקביל ללימודיו הוא למד נגינה על פסנתר, למד שירה והרמוניה ב"אודיאום". בתקופה זו אף עבד כפסנתרן וזמר במספר מועדונים ידועים בסאלוניקי.

מאוחר יותר הופיע אימבריוס לצידם של זמרים שונים כנוטיס ספקיאנאקיס, אנה ויסי, אנטוניס וארדיס וואסיליס קאראס ואחרים. בשנת 1991 הקים יחד עם חאריס זאכארו
להקת פופ בשם "P&X" והם פירסמו דיסק ראשון בשם "אקסטאזי". את קריירת הסולו החל אימבריוס בשנת 1993 כמוזיקאי דווקא אך בשנת 1996 יצא לשוק דיסק ראשון שלו כזמר בשם "ANATOLIKA FISAI" ע"י חברת BMG.

בשנת 1998 יצא דיסק נוסף שלו לשוק בשם "Allimono" של חברת Sony. דיסקים נוספים יצאו לשוק בשנת 2002 בשם "Petros Imvrios" בחברת Eros ובשנת 2003 דיסק בשם "Mou Leipeis Toso" בחברת Eros Music. במהלך שנים אלה חי אימבריוס באתונה והופיע במועדונים ידועים כגון: "אסטריה", "פוסידוניו" ואחרים לצידם של זמרים שונים כגון: לפטריס פאנטאזיס, אנה ויסי, יורגוס אלקיו ועוד.

אימבריוס כותב חלק משיריו בעצמו ואף כותב עבור זמרים אחרים. בשנת 2004 יצא לשוק הדיסק אחרון של אימבריוס בשם "Kathe Avrio" וזכה להצלחה גדולה ביוון.

"הזהוב" 
הדפסה הדפסה