מלינה קאנה - Μελίνα Κανά

מלינה קאנארה (כך נקראה בשעתו) נולדה וגדלה בסאלוניקי. במהלך לימודיה באוניברסיטה בסלוניקי, שם למדה ספרות, ועוד לפני כן החלה מלינה להופיע באופן מקצועי. את דרכה החלה במועדון "פלטיאו" בסאלוניקי שם הופיעה כארבע שנים.

את הדיסק הראשון שלה הוציאה לשוק בשנת 1991 וקראה לו "Mistika Tragoudia" (שירים סודיים). ההצלחה שנחלה עם דיסק זה הפכה אותה למפורסמת ברחבי יוון כולה והיא סומנה ככוכב עולה עם פוטנציאל טוב. מלינה החלה לשתף פעולה עם זמרים וכותבי שירים ידועים ביוון וכך הוציאה לשוק דיסק שני משלה ובו שירים שהלחין סוקרטיס מאלאמאס ומילים שכתבו מנוליס ראזוליס ויאניס צאצופולוס. הדיסק השני נקרא "This Meras kai Tis Nichtas" (הימים והלילות).

בין שאר הזמרים עימם שיתפה מלינה פעולה היו חאריס אלכסיו, אלפטריה ארבניטקי, ניקוס פאפאזוגלו ואלני צאליגופולו. במקביל לעבודתה עם זמרים אלה הוציאה מלינה דיסק נוסף בשנת 1995 בשם "Aromata Anti Gia Nafthalini" (בשמים במקום נפטלין). שנה לאחר מכן יצא לשוק דיסק נוסף שלה שהוא פועל יוצא של שיתוף פעולה עם תאנאסיס פאפאקונסטנדינו. הדיסק נקרא " Tis Agapis Gerakaris" (אהבת הבז).

בשנת 1997 יצא לשוק דיסק נוסף שלה "Gennaioi Erotes" (אהבות אמיצות). שנה לאחר מכן יצא לשוק הדיסק "Lafira" (מנזר) בו שיתפה מלינה פעולה עם להקת "אשקבאד" מתורקמניסטן. דיסק זה נמכר ברחבי העולם ולא רק ביוון. בשנת 1998 הופיעה מלינה בפסטיבל ידוע של מוזיקת עולם בבלגיה וזכתה לחשיפה בינלאומית נוספת. בשנת 1999 יצאה מלינה למסע הופעות ברחבי יוון יחד עם אלני צאליגופולו והן זכו להצלחה רבה וקיבעו את מקומה כזמרת נחשבת ביוון.

בשנת 2000 יצא לאור דיסק שיוצר בגרמניה ע"י חברת Network. הדיסק נקרא "Melina Kana Portrait" ומנהל החברה, המתמחה במוזיקת עולם, בחר במלינה ככוכבת החדשה של חברתו. בשנת 2001 יצא לשוק הדיסק השביעי שלה "Melina Kana" ובשנת 2003 יצא לשוק הדיסק "Tragoudia Gia Ti Melina" (שירים עבור מלינה). כמה חודשים אחר כך, בחודש נובמבר 2003, יצא הדיסק האחרון שלה "Feggei Aliotika" (להאיר בדרך שונה).

מלינה שרה שירים גם בדיסקים, שהוציאו זמרים אחרים, כגון סוקראטיס מאלאמס, אורפיאוס פרידיס, ניקוס פורטוקאלוגלו ואחרים. כן הופיעה לצידם של זמרים רבים כגון דיוניסיס סאבופולוס, יורגוס דאלארס, ניקוס קסידאקיס, ניקוס פורטוקאלוגלו, אלכסיו, מאלאמס ועוד. היא שרה בסגנונות רבים כגון רבטיקה, שירים מסורתיים, ג'אז ואנטכנו. אחד המבקרים כתב עליה: "אלבומיה של מלינה קאנה מעוצבים על ידי כנות ליבה ונשמתה. באמצעות רוח השירים שהיא שרה היא מביטה בעיניים ובנשמה של מאזיניה ומתקשרת עימם בדרך כנה ואותנטית ביותר".

"הזהוב" 
הדפסה הדפסה