ניקוס פאפאזוגלו - Νίκος Παπάζογλου

ניקוס מזוהה על-ידי סימן ההיכר שלו – בנדאנה (צעיף) אדומה הקשורה מסביב לצווארו. מוכר כאדם רגוע, יסודי עם אופקים פתוחים שבחר לחיות לפי הקצב שלו. נולד וגדל בסלוניקי והחל את דרכו בנגינה בלהקה שפעלה במהלך השנים 1965-1970. בשנת 1972 עזב את יוון והתגורר באכן שבמערב גרמניה תוך שהוא מופיע עם להקה בשם "זילוטיס" וזאת בניסיון לפרוץ לעולם הרחב. הלהקה הקליטה שישה שירים בלבד ומשלא זכה להצלחה חזר ליוון שם חזר למקורות – חזר לבוזוקי.

בשנת 1977 הגיע פאפאזוגלו לאתונה כדי להשתתף בהפקה בשם "אחארניס" של דיוניסיס סאבופולוס והשתתף גם באלבום של הקלטת המופע. שנה לאחר מכן הוציא לאור אלבום בעבודה משותפת עם קסידאקיס וראזוליס בשם "I Ekdikisi tis Giftias" שעורר גלים רבים ביוון. למרות ביקורות שליליות, שנכתבו על התקליט, המשיכה הלהקה והוציאה לשוק תקליט בשם "Dithen" בשנת 1979. בעקבותיו קיבל פאפאזוגלו הצעה להופיע בקונצרט באמפיתאטרון של נומיקי. הקונצרט נחל הצלחה רבה והלהקה המשיכה בהופעות תחת שם חדש: "Tahia Thessalonikis".

לאחר שלהקה זו התפרקה הוא הקים להקה חדשה בשם "Loxi Falanga". בשנת 1986 הוא הוציא תקליט נוסף בשם "Meso Nephon" תוך שהוא משתתף גם בהפקות של אחרים דוגמת התקליט "Zito to Elliniko Tragoudi" של סאבופולוס. בשנת 1988 הוא שיתף פעולה עם מאנוס חאדג'ידאקיס באלבום "Sto Steirio Ypahoune Pedia".

בשנת 1990 הוציא פאפאזוגלו את התקליט "Synerga" ושנה לאחר מכן הוציא תקליט של המופע החי בליקאביטוס "Sto Theatro Lykavitosou" מופע שפרסם אותו במיוחד. בשנת 1995 הוציא לאור עוד תקליט בשם "Otan Kindinevis Pexe tin Pourouda".

הופעתו המיוחדת בג'ינס ועם הצעיף האדום לצווארו אינם מייחדים רק אותו אלא מזוהים כזרם חדש במוזיקה היוונית הקרוי "ביה"ס הסלוניקאי". רבים רואים בפאפאזוגלו כפותח דרכם של אחרים כגון: סוקראטס מאלאמאס, אורפיאס פרידס, תאנאסיס פאפאקונסטנטינו, מלינה קאנה ואחרים. חברת ההפקות שלו ממשיכה לגלות כישרונות צעירים ולתמוך במוזיקאים מוכשרים.

ניקוס התגורר מחוץ לסלוניקי עם אשתו וילדיו. הוא היה בעל מטוס פרטי ואורוות סוסים והמשיך להופיע, להקליט ולכתוב שירים, העוסקים בדברים הפשוטים שבחיים המטרידים את כולנו. הוא הלך לעולמו בשנת 2011 בטרם עת בגיל 63.

תרגם, כתב וערך: "הזהוב" מן המקורות הבאים:

http://195.14.149.63/home
/specials/papazoglou 
הדפסה הדפסה