לנה פאפאדופולו - Λένα Παπαδοπούλου

לנה נולדה וגדלה בסאלוניקי. בגיל 15 השתתפה בתחרות של כשרונות צעירים, שנערכה בסאלוניקי ולאור הצלחתה בתחרות היא החלה בהופעות ליליות במקביל ללימודיה בבית הספר. שנה אחת מאוחר יותר, באופן לא צפוי, שמעה דודתה, פיצה פאפאדופולו, שאחייניתה, לנה, החלה בצעדיה הראשונים בתחום השירה. מבלי שהודיעה על כך לאיש, החלה הדודה להאזין לשירתה של לנה והציעה לה להצטרף אליה להופעות משותפות באתונה.

במשך חמש שנים ניתן היה אכן לראותן מופיעות יחדיו באתונה. בסוף שנת 1996 הוחתמה לנה על הסכם הקלטות עם חברת BMG הידועה וכך לא איחר לצאת לשוק הדיסק הראשון שלה שנקרא “Thelo Trela”. השיר הראשון בדיסק זה (בעל אותו שם) הפך לאחד הלהיטים הגדולים באותה תקופה. בשנת 1998 יצא לשוק הדיסק השני של לנה שזכה לשם “Ego Eimai h Lena”. שנה לאחר מכן הוציאה לשוק את הדיסק השלישי בשם “Egrapses”. השיר הראשון בדיסק, שעל שמו נקרא הדיסק, הפך במהירה ללהיט ביוון כמו שירים אחרים בדיסק.

בשנת 2000 יצא לשוק הדיסק הרביעי שנקרא “Se mia Eleni”. בשנת 2001 עזבה לנה את חברת הדיסקים BMG והחלה לעבוד עם חברת Alpha Records. מיד לאחר המעבר הוקלט סינגל ראשון בשם “Anthropos Ebistosinis” ובו חמישה שירים. בחודש דצמבר 2001 יצא האלבום בשם “Girna”. בחודש יוני 2003 יצא לשוק דיסק נוסף בשם “Vlemma” ושנה לאחר מכן הדיסק “Kati Asteria”.

בסתיו 2005 יצא לשוק דיסק נוסף של לנה, “Na me Thimasai Kati”, שזכה אף הוא להצלחה ביוון. בשנת 2006 יצא לשוק הדיסק הראשון שלה בהופעה חיה. הדיסק הוקלט במועדון "רודון" בסאלוניקי וצובר מכירות נאות ביוון.

תרגם, כתב וערך: "הזהוב" מן המקורות הבאים:

http://www.lenapapadopoulou.com 
הדפסה הדפסה