אנדוניס רמוס - Αντώνης Ρέμος

רמוס נולד בשנת 1970 בעיר דיסלדורף שבגרמניה. בגיל 10 עבר להתגורר בסלוניקי שביוון. לכשהתבגר עסק רמוס בעבודות שונות כולל בשירה חובבנית במועדונים שונים בסלוניקי. עם חלוף השנים הפכה השירה לנושא מרכזי בחייו והוא החליט בשנת 1995 לעבור לאתונה ולנסות בה את מזלו. באתונה החל רמוס להופיע לצידם של זמרים מוכרים כגון: דימיטריס מיטרופנוס סטפנוס קורקוליס ומריו טוקאס. הופעות אלה שלו הביאו בסופו של דבר להחתמתו על חוזה הקלטות בחברת סוני כבר בשנת 1995.

בשנת 1996 יצא לשוק תקליטו הראשון בשם "אנדוניס רמוס". אלבום זה הפך בתוך מספר חודשים לאלבום זהב ובתוך פחות משנה הפך לאלבום פלטינה כפול. הזמר הצעיר והמקסים קנה לבבות רבים וזכה להישג שמעטים זוכים לו כבר בדיסק הראשון. הופעותיו במועדונים השונים משכו רבים והוא הצליח למלא את המועדונים כל לילה. פופולריות זו זיכתה את אלבומו השני "Kairos Na Pame Parakato" (זה הזמן להמשיך הלאה) בתקליט זהב וכמעט בתקליט פלטינה כפול.

בחודש דצמבר 1999 חברו יחדיו כמה ממיטב כותבי המוזיקה ביוון כדי לאפשר הוצאת דיסק נוסף משל רמוס בשם "Pali Aptin Arhi" (שוב מהתחלה). בין הכותבים היו כריסטוס ניקולופולוס, יאניס פריוס, סטאמאטיס ספאנודאקיס ואחרים. דיסק זה הפך לדיסק פלטינה ומכיל שירים בסגנונות שונים ומגוונים.

בחודש מאי 2000 יצא לשוק פסקול הסרט "I Agapi Ine Elefandas" (האהבה היא פיל). את המוזיקה כתב מינוס מאצאס ורמוס שר את שיר הנושא יחד עם טאניה נאסיביאן. בחודש יוני אותה שנה יצא לשוק סינגל של רמוס שזיכה אותו בתקליט זהב. בדיסק להיט ענק של רמוס בשם "Meine" (השארי) שזכה לגירסאות מיקס שונות ולימים אף זכה לשם "עופי איתי". בדיסק זה היה שיר נוסף בשתי גירסאות מיקס בשם "אל תאמרי אני מצטערת".

בחודש אפריל 2001 הוקלט במועדון "אפולון" שבאתונה המופע החי של רמוס שיצא לשוק בשם "Mia Nichta mono" (לילה אחד בודד). הדיסק הכפול זכה בהצלחה רבה וזיכה את רמוס באלבום פלטינה כפול. סינגל נוסף ובו שני שירים בלבד יצא לשוק בשנת 2002 ונקרא "Olos O Kosmos Eisai Esi ". באותה שנה יצא לשוק דיסק נוסף של רמוס בשם "Kardia Mou Min Anisischeis". אחד השירים בדיסק זה בשם "Kardia Mou (remixed by Galleon" זכה למספר ביצועים (מיקסים שונים) ויצא לשוק כסינגל בשם זה.

במהלך החורף של שנת 2001 הופיע רמוס לצידו של יאניס פאריוס במועדון "דיוגניס סטודיו" והבאים למועדון זכו לשמוע את שניהם שרים דואטים מדהימים תוך שילוב קולות מצויין. במהלך החורף של שנת 2002 הופיע רמוס לצידה של אלקיסטיס פרוטופסלטי במועדון חדש באתונה "פיראוס 130" - הופעה מושקעת ביותר שמשכה צעירים רבים שבאו בעיקר לשמוע את האליל רמוס.

בשנת 2003 יצא לשוק דיסק נוסף של רמוס בשם "Mia Anapnoi" ומיד לאחריו דיסק בשם "Hamogelase". בשנת 2004 הוציא רמוס דיסק כפול של שירים מהופעה חיה "Live". בדיסק נאספו שירים של מימיס פלסאס, יאניס ספאנוס, קוסטאס חאדזיס ואנדוניס וארדיס. הדיסק זכה להצלחה רבה ביוון. בחורף 2004-5 הופיע רמוס לצידו של דאלארס במועדון חדש באתונה בשם: "אתינון ארינה" והצליח למשוך אלפי צופים לכל הופעה שכזו.

כתב וערך "הזהוב". 
הדפסה הדפסה