נאטאסה ת'אודורידו - Νατάσα Θεοδωρίδου

נאטאסה ת'אודורידו נולדה ב-24 באוקטובר 1970 בסלוניקי. נאטאסה מזכירה תדיר את חייה המאושרים כילדה מתבגרת עם אח צעיר ממנה והורים אוהבים. עם סיום לימודיה בבית ספר תיכון החלה ללמוד עיתונאות ובמקביל למדה נגינה עלי גיטרה והרמוניה. בשלב מסוים, במקביל ללימודיה החלה נאטאסה להופיע במועדונים קטנים בסלוניקי, התחתנה והביאה לעולם בשנת 1994 את ילדתה הראשונה, כריסטיאנה.

בשנת 1996 התגרשה נאטאסה מבעלה והחליטה לעבור לאתונה ולחפש שם את מזלה בתחום המוזיקה והשירה. הופעותיה הראשונות באתונה נערכו על בימת מועדון "חאנדרס" (Οι θαλασσιές οι χάντρες) לצידם של אדוניס רמוס, לאביס ליביראטוס וטריאנדאפילוס. הופעות אלה תרמו לפרסומה וחברת התקליטים Sony Music הוציאה לשוק בשנת 1997 את אלבומה הראשון של ת'אודורידו שזכה לשם: "נאטאסה ת'אודורידו" (Νατάσα Θεοδωρίδου). אלבום זה הפך במהרה לאלבום פלטינה והציב את נאטאסה כאחד השמות ה"חמים" בסצנת המוזיקה של יוון.

האלבום השני של נאטאסה, "אהבה שניה" (Δεύτερη αγάπη) יצא לשוק שנה לאחר מכן, בשנת 1998, ותוך זמן קצר הגיע למכירות של 80,000 עותקים. בין שאר הלהיטים שהיו באלבום זכור לטוב הלהיט "אני לא רוצה חברים כאלה" (Δεν θέλω τέτοιους φίλους) שאותו שרה נאטאסה יחד עם פסחליס טרזיס. באותה שנה הופיעה נאטאסה לצידם של נוטיס ספקיאנאקיס והלני פטה על בימת מועדון "רקס" (Rex) שבאתונה. לאור הצלחת המופע המשותף עברו המשתתפים להופיע על בימת מועדון "ת'אטרו" (Theatro) בסלוניקי ובימי הקיץ הופיעה נאטאסה לצידו של פסחליס טרזיס על בימת מועדון "אסטריה" ((Asteria באתונה.

בשנת 1999 נישאה נאטאסה בשנית ושנה לאחר מכן נולדה בִּתָּה השניה, אנדריאנה. בעונת המופעים של שנת 1999 הופיעה נאטאסה על בימת מועדון "אפולונה" (Απόλλωνα) באתונה יחד עם אדוניס רמוס וסטליוס דיוניסיו. במקביל להופעות עבדה נאטאסה על אלבומה השלישי, "אדבר עם הכוכבים" (Θα μιλήσω με τ’ αστέρια), שיצא לשוק בשנת 2000 והפך במהירה לאלבום פלטינה. בהמשך אותה שנה, בחודשי החורף, הופיעה נאטאסה יחד עם סטליוס דיוניסיו ויורגוס מאזונאקיס על בימת מועדון "מוזיק בוקס" (Music Box) באתונה, הופעות שסחפו את הקהל האתונאי.

הדיסק הרביעי של נאטאסה, "על אחריותי" (Υπ’ ευθύνη μου) יצא לשוק בשנת 2001 והפך גם הוא לאלבום פלטינה. בחודשי החורף של אותה שנה המשיכה נאטאסה להופיע יחד עם יורגוס מאזונאקיס ויחדיו אימצו להקה של חברה צעירים בשם ONE וזכו להצלחה רבה על בימת מועדון "גאזי" (Γκάζι) באתונה.

שנת 2002 הייתה שנת מפנה בקריירה של נאטאסה כאשר היא החליטה להופיע על בימת מועדון "פוס" (Φως) באתונה מבלי שיש לצידה זמר מוכר נוסף. לאור הצלחתה הרבה הופיעה נאטאסה על בימת המועדון במשך שלוש השנים רצופות. באותה שנה החל גם שיתוף פעולה מאד פורה בינה לבין המלחין יורגוס ת'אופאנוס, שעזר לה רבות בהמשך הקריירה שלה. פרי ראשון של שיתוף פעולה זה היה הדיסק הרביעי של נאטאסה, "כל כך הרבה אהבה שאפשר ללכת לאיבוד" (Τόση Αγάπη Πώς Να Χαθεί), שאת כל שיריו כתב יורגוס ת'אופאנוס.

בשנת 2003 יצא לשוק דיסק, המכיל הקלטות מהופעות חיות של נאטאסה. בדיסק שנקרא "הדרך בין סלוניקי לאתונה" (Μια διαδρομή Θεσσαλονίκη-Αθήνα) שרה נאטאסה בדרכה המיוחדת משירי יורגוס זאבטאס, מאנוליס חיוטיס, אפוסטולוס קאלדאקאס, מאנוס לואיזוס, כריסטוס ניקולופולוס ואחרים. גם דיסק זה זכה להצלחה עצומה ונאטאסה ביססה את מעמדה כזמרת מוערכת ביוון.

באביב אותה שנה זכתה נאטאסה בפרס המוזיקה "אריון" ביוון והוכתרה כ"זמרת השנה הטובה ביותר". בהמשך השנה הקליטה את השיר "הַנְּמָלִים" (Τα λιμάνια) שהלחינה אבאנסיה רבוציקה כחלק מפס הקול של הסרט "מטבח פוליטי" (Πολίτικη Κουζίνα) וזו הייתה ראשיתה של ידידות מוצלחת ביניהן שהביאה ליצירת הדיסק השישי של נאטאסה, "אהבה, אינך יודע כיצד לאהוב" (Έρωτα δεν ξέρεις ν' αγαπάς), שאת כל שיריו הלחינה רבוציקה.

במהלך עונת ההופעות של שנת 2005 הופיעה נאטאסה יחד עם יאניס פאריוס על בימת מועדון "יראודוס" (Ιερά Οδός) באתונה ובמקביל יצא לשוק הדיסק השביעי של נאטאסה, "ככל שהלב יכול לסבול" (Ως εκεί που η καρδιά μπορεί να αντέξει), דיסק שהפך לדיסק זהב במהירה. דיסק נוסף שלה בשם "יש לי חיבוק" (Έχω μια αγκαλιά) יצא לשוק בשנת 2006 וגם הוא הפך לדיסק זהב בתוך זמן קצר מאד.

בתחילת שנת 2007 הופיעה נאטאסה יחד עם ניקוס קורקוליס וסארבל על בימת מועדון "אודאון" (Odeon) בסלוניקי. בחודשי הסתיו של אותה שנה חזרה נאטאסה לאתונה והופיעה יחד עם ניקוס קורקוליס ואלי קוקינו על בימת מועדון "ווטאניקוס" (Βοτανικός). במקביל לכך יצא לשוק דיסק נוסף של נאטאסה בשם "נאטאסה" (Νατάσα), שזכה אף הוא להפוך לדיסק זהב.

עשר שנים מוצלחות עברו על נאטאסה מאז תחילת הופעותיה והמאורע נחוג ברוב עם במועדון "ווטאניקוס". נאטאסה הנרגשת הודתה ליוצרים השונים, שעזרו לה במסעה המוזיקלי, וכמובן לקהל המעריצים שתמך בה וקיבל אותה בחיבוק ענק. אולם לצד הצלחתה הרבה בתחום המוזיקה עלו חייה האישיים פעם נוספת על שרטון והביאו לגירושיה מבעלה השני.

בקיץ 2008 זכתה נאטאסה לכבוד גדול כאשר המלחין הנודע, מיקיס ת'אודוראקיס, הזמין אותה להופיע איתו בקונצרט רב משתתפים, שנערך באולימפיה. הופעתה זכתה לביקורות נלהבות, שהביאו לקונצרט נוסף על בימת היכל המוזיקה (Μέγαρο Μουσικής) בסלוניקי. בהמשך אותה שנה, בחודשי הסתיו, חזרה נאטאסה להופיע על בימת מועדון "ווטאניקוס" באתונה יחד עם יורגוס מאזונאקיס ובמקביל יצא לשוק דיסק כפול שלה, "לידך" (Δίπλα σε σένα) ובו 37 מלהיטיה לאורך השנים כולל שלושה שירים חדשים שכתב לה יורגוס ת'אופאנוס.

בחודש אפריל של שנת 2009 חזרה נאטאסה לסלוניקי והחלה להופיע על בימת מועדון "אוראמה" (Όραμα) יחד עם זוכה תוכנית ה X-Factor, לוקאס יורקאס. במהלך חודשי הקיץ לאחר מכן יצאה החבורה לסיבוב הופעות מוצלח ברחבי יוון כולה. במקביל להופעות יצא לשוק דיסק נוסף בשם "קו אדום" (Κόκκινη γραμμή), שאת לחניו כתב יורגוס ת'אופאנוס, ושיר הנושא שלו זכה בתואר "שיר השנה" בתחרות המוזיקה של MAD TV לשנת 2010.

במהלך חודשי החורף של שנת 2009 הופיעה נאטאסה יחד עם ניקוס מאקרופולוס ואיליאס ורטוס על בימת מועדון "ווטאניקוס" באתונה. בסיום עונת ההופעות, באביב, טסה נאטאסה לדרום אפריקה שם הופיעה בקונצרט רב משתתפים ולאחר מכן יצאה לסיבוב הופעות נוסף ברחבי יוון.

אלבום נוסף של נאטאסה, "אהבת חיי" (Η ζωή μου έρωτας), יצא לשוק בשנת 2010 והפך לאלבום זהב. לראשונה באלבום זה שרה נאטאסה דואט עם הזמר ניקוס ורטיס. במהלך חודשי החורף של שנה זו הופיעה נאטאסה על בימת מועדון "אנודוס" (Άνοδος) יחד עם קוסטאס מארטאקיס, איליאס ורטוס והלני פורירה, הופעות שמשכו קהל צעיר במיוחד שנהר בהמוניו אל המועדון.

במהלך עונת ההופעות 2011-12 הופיעה נאטאסה יחד עם הזמרת מרינלה על בימת מועדון "ווטאניקוס", שילוב מעניין ומנצח. בחודש נובמבר 2011 חגגה ננה מוסחורי 50 שנות פעילות מוזיקלית על בימת היכל התזמורת הפילהרמונית של ברלין בגרמניה
(ה- (Berliner Philharmonieוהיא הזמינה את נאטאסה להופיע לצידה. בהמשך, בחודש דצמבר 2012, הגיעה נאטאסה להופעה גם בישראל, בבית האופרה בתל אביב, לשמחת קהל האוהדים שלה.

שיתוף פעולה נוסף של נאטאסה עם יורגוס ת'אופאנוס, הוליד דיסק נוסף בשם "ממול" (Απέναντι) שיצא לשוק בשנת 2012 והפך פלטינה במהירה. אחד הלהיטים בדיסק היה הדואט, "הטובות" (Τα χατίρια) המשותף של נאטאסה ומרינלה. שיתוף הפעולה המוצלח בין השתיים נמשך והן עברו להופיע על בימת מועדון "פיקס" (Fix) בסלוניקי ומאוחר יותר יצאו השתיים לסיבוב הופעות מחוץ ליוון: בקפריסין, ארה"ב, אוסטרליה וגרמניה.

במהלך עונת ההופעות 2012-13 הופיעה נאטאסה יחד עם הלנה פאפאריזו ולפטריס פאנדאזיס על בימת מועדון "ווטאניקוס" באתונה ובמהלך חודשי האביב של שנת 2013 היא הופיע יחד עם איליאס ורטוס על בימת "אסטרה לייב" (Astra Live) בסלוניקי. הדיסק השלושה עשר של נאטאסה יצא לשוק בחודש אוקטובר של אותה שנה. הדיסק נקרא "אני אוהב/ת אותך" (Σ’ αγαπώ) ואת כל לחניו כתב אנדוניס וארדיס.

במהלך עונת ההופעות 2013-4 הופיעה נאטאסה יחד עם קוסטאס מארטאקיס וסטליוס רוקוס על בימת מועדון "קנטרו את'ינון" (Κέντρο Αθηνών) באתונה. במקביל השתתפה נאטאסה במופע מיוחד שנערך על בימת "ת'אטרו פאלאס" באתונה שהוקדש לשירים שהלחינה אבאנסיה רבוציקה לפס הקול של הסרט "מטבח פוליטי" (Πολίτικη Κουζίνα). בהמשך אותה שנה ערכה נאטאסה קונצרט באיסטנבול שבתורכיה, השתתפה במופע שהוקדש לשיריו של ואסיליס ציצאניס ויצאה במהלך חודשי הקיץ למסע הופעות ברחבי יוון.

במהלך עונת ההופעות 2014-15 הופיעה נאטאסה יחד עם המלחין, האהוב עליה, יורגוס ת'אופאנוס על בימת מועדון "פוס" באתונה והדיסק "יחד איתך" (Μαζί Με Σένα), שיצא בשנת 2015, מסכם את הופעותיהם המוצלחות. את הדיסק הבא שלה, "עזוב הכל ובוא" (Άς τα όλα κι έλα) הוציאה חברת התקליטים Heaven Music שאיתה החלה נאטאסה לעבוד לאחר שנים רבות של עבודה עם חברת MINOS EMI.

בחודש ינואר 2016 הגיעה נאטאסה בפעם השניה לישראל יחד עם מרינלה להופעה מצוינת בהיכל התרבות שבתל אביב. במהלך חודשי החורף של אותה שנה הופיעה נאטאסה יחד עם כריסטוס מנידיאטיס על בימת מועדון "פוטאיריו" (Φωταερίου) באתונה ושנה לאחר מכן הופיעה עם מלינה אסלאנידו על בימת מועדון "יראודוס" באתונה. במהלך חודשי הקיץ של שנת 2017 יצאו השתיים למסע הופעות מוצלח ברחבי יוון וארה"ב.

הדיסק החמישה עשר של נאטאסה יצא לשוק בשנת 2018 ונקרא "מעולם לא הלכתי מכאן" (Ποτέ δεν έφυγα από ‘δω). בשנה זו החל גם שיתוף פעולה מעניין בינה לבין זמר צעיר בשם פטרוס יאקובידיס והם הופיעו יחדיו על בימת מועדון " פנטאסיה" (Fantasia) באתונה בחודשי האביב של שנה זו וגם בשנה שלאחריה.

קולה המיוחד של נאטאסה, הקשר המיוחד שהיא יוצרת עם הקהל ונעימות דרכיה חיבבו אותה על הקהל ביוון ושימרו את מעמדה ככוכבת עולה לאורך השנים שחלפו. נאטאסה מרשימה בהליכותיה הנעימות, בפשטותה ובספונטניות שהיא מפגינה ובמשך השנים רכשה קהל מעריצים גדול המלווה אותה בדרכה המוצלחת.

תרגם, כתב וערך: "הזהוב" מן המקורות הבאים:

https://www.natasatheodoridoufanclub
.gr/p/blog-post.html

https://outnow.gr/natasa-theodoridou-viografia

https://melodikos.gr/40301/biografia
-natasa-theodwridou

https://www.kratisinow.gr/discography/
natasa-theodoridou

https://en.wikipedia.org/wiki/
Natassa_Theodoridouרשימת דיסקים אישיים

1997: Νατάσα Θεοδωρίδου
1998: Δεύτερη Αγάπη
2000: Θα Μιλήσω Με Τ’αστερία
2001: Υπ’ Ευθύνη Μου
2002: Τόση Αγάπη Πως Να Χαθεί
2003: Μία Διαδρομή Αθήνα – Θεσσαλονίκη (Live)
2004: Έρωτα Δεν Ξέρεις Να Αγαπάς
2005: Ως Εκεί Που Η Καρδιά Μπορεί Να Αντέξει
2006: Εχω Μία Αγκαλιά
2007: Νατάσα
2009: Μία Κόκκινη Γραμμή
2012: Απέναντι
2013: Σ’ αγαπώ
2015: Μαζί Με Σένα
2016: Ας τα Όλα Κι Έλα
2018: Ποτέ Δεν Έφυγα Από Δω


 
הדפסה הדפסה